برگزاري آزمون TOLIMO الكترونيكي  

سازمان سنجش آموزش کشور نرم افزار برگزاری آزمون بصورت الکترونیکی را طراحی و پیاده سازی کرده است و در حال حاضر این نرم افزار برای آزمون های TOLIMO مورد استفاده قرار می گیرد.

بخش های آزمون TOLIMO الکترونیکی همانند آزمون کاغذی است و تفاوتی از نظر بخش های آزمون و تعداد سوال ندارد. تفاوت آزمون اینترنتی با کاغذی در این است که مهارت نوشتاری (Writing) در آزمون کاغذی بر روی برکه و با دستخط داوطلب انجام می شود ولی در آزمون الکترونیکی داوطلب باید متن Writing را در نرم افزار و توسط صفحه کلید تایپ کند.
تفاوت دیگر در مهارت شنیداری (Listening) است که در آزمون کاغذی Lecture توسط بلندگو و بصورت عمومی برای داوطلبان پخش می شود ولی در آزمون الکترونیکی هر داوطلب از طریق هدفونی که در اختیارش قرار گرفته است، صوت ها را خواهد شنید.
لازم به ذکر است که زمان آغاز هریک از مهارت ها برای داوطلبان در آزمون الکترونیکی مستقل از یکدیگر است.

سایر موارد آزمون الکترونیکی (مانند زمان و مکان برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه، اعلام نتیجه، قوانین شرکت در آزمون، مدارک شناسایی و ... ) همانند آزمون کاغذی است.

تاکید می شود که داوطلب باید در زمان ومکان مورد نظر سازمان که در کارت ورود به جلسه به داوطلب اعلام میشود حاضر گردد و امکان شرکت در آزمون از منزل یا زمان دلخواه وجود ندارد.
 

Copyright © 2019 noet.ir, All right reserved
طراحي و اجرا: دفتر ارتباطات نوين